Posted in

đŸ”„ MĂĄris politikai vita robbant ki a parlamenti költözĂ©sek körĂŒl.

A Mi HazĂĄnk szerint a Tisza elsƑ komoly döntĂ©sei között szerepelhet, hogy kĂ©pviselƑik nem a hagyomĂĄnyos KĂ©pviselƑi IrodahĂĄzban, hanem a Kossuth tĂ©ri Szabad György IrodahĂĄzban kezdenĂ©k meg munkĂĄjukat.

A pĂĄrt alelnöke, NovĂĄk ElƑd ezt „luxizĂĄsnak” nevezte, Ă©s Ășgy vĂ©li, a lĂ©pĂ©s felesleges költsĂ©gekkel jĂĄrhat, miközben szerinte az Ășj elhelyezĂ©s csökkentheti a politikusok közvetlen elĂ©rhetƑsĂ©gĂ©t is.

A Tisza ugyanakkor korĂĄbban azt jelezte, hogy szimbolikus okokbĂłl nem kĂ­vĂĄnja hasznĂĄlni a köznyelvben FehĂ©r HĂĄzkĂ©nt ismert Ă©pĂŒletet, amelynek törtĂ©nelmi mĂșltjĂĄt problĂ©mĂĄsnak tartjĂĄk.

Az ĂŒgy Ă­gy mĂĄr nem csupĂĄn egy irodaköltözĂ©srƑl szĂłl. A vita közĂ©ppontjĂĄba kerĂŒlt a politikusi kivĂĄltsĂĄgok kĂ©rdĂ©se, az ĂĄtlĂĄthatĂłsĂĄg, valamint az, hogy milyen irĂĄnyt vesz az Ășj parlamenti ciklus politikai kultĂșrĂĄja.

📌 Ön szerint indokolt a költözĂ©s, vagy valĂłban tĂșlzott kivĂĄltsĂĄgot jelentene?