Orbán a bécsi Patrióta-bulin: Magyarországon a migránsok száma nulla, nulla, nulla A volt kormányfő az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) jubileumi rendezvényén szólalt fel.
A Fidesz elnöke arra biztatott mindenkit, hogy a migrációt meg lehet állítani, hiszen ő is megtette magyar miniszterelnökként. Orbán Viktor volt az egyik meglepetésvendég a bécsi Stephansplatzon,az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) fennállásának 70. évfordulóján tartott jubileumi rendezvényen, A volt kormányfő megfogalmazott egy rövid üzenetet a Fidesz-szövetséges párt támogatóinak.
„Magyarországon ma a migránsok száma: nulla, nulla, nulla”
– jelentette ki
Arra biztatta a hallgatóságot, hogy ne engedjenek a migrációval kapcsolatos álláspontjukból.
„Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog. Próbálnak meggyőzni, hogy nem lehet őket megállítani. Magyarország miniszterelnöke voltam 16 évig, és megállítottam őket” – mondta Orbán Viktor
A Fidesz elnöke hozzátette: „Ez lehetséges, csak csináljátok.” Az FPÖ jubileumi ünnepségét a Patrióták pártcsaláddal közösen tartotta. Geert Wilders belga, és Alice Weidel német jobboldali pártvezér is felszólalt.
